SOUNDİZAYN Profesyonel
SOUNDİZAYN Profesyonel
SOUNDİZAYN Profesyonel
  • Yeni
YAMAHA
YAMAHA

Yamaha 01V96i Dijital Mikser

157044

Yamaha 01V96i Dijital Mikser

50.096,04

TÜKENDİ
Favorilere Ekle
  • Fırsat

Yamaha 01V96i 

96 kHz’de 16 giriş / 16 çıkış dijital mikser 


 
Genel Bakış

Bazen her şey bir araya gelir – geldiğinde ise yeni 01v96i müthiş 96kHz sesi ile o mükemmel anı sizin için yakalamak üzere orada olacaktır. İlk piyasaya çıktığı 1998 yılından beri 01V, kaydetme ve prodüksiyon ortamlarından canlı performans ve kurulum ayarlamalarına kadar çok çeşitli uygulamalar için seçilen mikser olmuştur. Gittikçe büyüyen kullanıcı tabanının ihtiyaçlarını karşılayan kompakt bir dijital mikser yaratmak üzere kendinden önceki modellerin kanıtlanmış konfigürasyonu temel alınarak tasarlanan 01V96i, sektör standartlarındaki evrimin bir sonraki aşamasını temsil ediyor. Şimdi etkileyici 96 khz’de 16 giriş/16 çıkış USB 2.0 audio streaming, Steinberg’in Cubase Al’ının son versiyonu, Yamaha’nın tam takım çok beğenilen Sanal Devre Modelleme DSP efektleri ve yeni geliştirilmiş stüdyo kalitesindeki kafa amfileri ile yeni nesil 01V96i miks ve kayıtlarınızı her yönüyle bir sonraki seviyeye taşıyacaktır.
Özellikler

Tek Bir Bağlantı ile 96 kHz Çok Kanallı Canlı Kayıt

Canlı performans kayıtlarında çok kanallı kayıt ve kayıttan çalma (playback) talebindeki artışı karşılamak üzere 01V96i mikserde – stüdyonuzu yanınıza alıp gidebilmenizi sağlayacak - USB 2.0 bağlantısı bulunuyor. 96 kHz’de 16 giriş / 16 çıkış canlı audio streaming ve yalnızca tek bir bağlantı gerektiren kesintisiz DAW entegrasyonu ile yüksek kalitede, profesyonel seviyedeki kayıtları yakalamak, düzenlemek ve prodüksiyonun yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. USB bağlantısının olması ayrıca MIDI datanın kapsamlı şekilde iki yönlü iletişimini sağlayarak mikserinizin hassas fiziksel kontrolünü 01V96i ile beraber gelen en son Cubase Al yazılımının tüm özellikleri ile sorunsuz şekilde birleştirebilmenizi sağlar.

 

Her Başyapıt Boş bir Tuval ile Başlamıştır. Sizinki Neden Olmasın?


Yamaha’da biz ses kaydınızda bizim değil sizin kendi imzanızın olması gerektiğine inanırız. Bu felsefe ile yol çıkan 01V96i - tüm diğer yüksek model dijital mikserlerimiz gibi – olağanüstü ses şeffaflığı sağlayarak başlangıç noktası olarak size mümkün olan en saf sinyal reprodüksiyonu verecek şekilde tasarlanmıştır. Bu temiz, değiştirilmemiş ortamın temeli oluşturması ile ses kaydınızın tüm renk, şekil ve anlatıcı unsurları tamamen sizin ellerinize kalır.

Artık tuvaliniz elinizde olduğuna göre - biraz renk ekleme zamanı. Yamaha’nın çok beğenilen VCM efektleri, en son rezistans ve kapasitöre kadar klasik efekt cihazlarının analog devresini aslına uygun bir şekilde modelleyerek analog kaydın zenginliğini ve sıcaklığını dijital ortama getirir. İster klasik bir Yamaha SPX reverb ile vokalleri canlandırıyor isterse 70’lerden klasik bir sıkıştırıcı ile bas bölümünü pürüzsüzleştiriyor olun, eski klasik seslere olağanüstü bir yakınlık sağlamak için Yamaha’nın esnek dijital işlemesine güvenebilirsiniz. 

-Geliştirilmiş Stüdyo Kalitesinde Kafa Amfileri ile 24bit/96kHz Performans 
Daha az kanal sayısıyla 95kHz modda çalışmayı başaran bazı dijital mikserlerin aksine 01V96i standart yüksek çözünürlü 96kHz ve 32bit dahili işlem ile (58-bit akümülatör) verilen hiçbir örnekleme hızında bu tür sınırlamalar koymaz. Ayrıca, cihazda yerleşik tüm A/D ve D/A dönüşümler yüksek performanslı 24bit/96kHz dönüştürücülerden faydalanır. Bu 01V96i’de özellikle önemlidir çünkü mikserde son derece yüksek çözünürlük ve ciddi oranda "hava” hissi veren geliştirilmiş, stüdyo kalitesinde kafa amfileri bulunur. Tam 24bit ve 96kHz’de çalışan yerleşik dönüştürücüler ile bu olağanüstü preamplifikatörlerden gelen sıcak, şeffaf çıkışların dijital yorumunda hiçbir şeyin kaybolmayacağından emin olabilirsiniz. 

-96kHz Dahili Efektler ve En üst Kalite Sıkıştırma, Gating ve Delay
Efektleri işlemek için daha düşük bir örnekleme hızına geçmek zorundaysanız 24bit/96kHz örnekleme frekansına sahip olmanın ne anlamı var? Sinyal zincirinizin hiçbir noktasında 24bit/96kHz performans sunmayan bir donanım veya yazılım işlemcisi kullanıyorsanız başınıza gelecek olan tam olarak budur. Bu nedenle Yamaha 96kHz uyumlu kapsamlı bir stereo efektleri dizisini cihaza dahil etti. 01V96i dijital mikserde ayrıca dinamik kontrolü için geçitleme(gating)/ses alçaltma (ducking) işlemcileri ve esnek, bağımsız kanal sıkıştırma; değiştirilebilir "Tip I” ve "Tip II” EQ algoritmaları ile ekstra değişkenlik sunan 4-bant parametrik kanal ekolayzerlerinin yanı sıra kanal delay (channel delay) de bulunur. Kanal delay hariç tüm kanal işlemcileri değiştirilmemiş veya özel ihtiyaçlara uymak üzere düzenlenmiş olarak kullanılabilecek farklı "kitaplıklarda” kapsamlı ön ayar seçenekleri ile beraber sunulur. Geçitleme hariç kanal fonksiyonlarının hepsi ayrıca tüm çıkış veri yollarında da bulunur.
 

Tam Takım Yamaha VCM Efektleri ve Yüksek Çözünürlü REV-X Reverb’ler

[Channel Strip]
- Klasikleri Geri Getirin -
Channel Strip 70’lerdeki klasik sıkıştırma ve EQ ünitelerinin ses ve özelliklerini yeniden yaratmak üzere VCM (Sanal Devre Modelleme) kullanan 5 modelden oluşur. Bu modeller yalnızca analog devrelerin o benzersiz doygunluğunu aslına uygun olarak yakalamakla kalmaz – kısmen orijinal FET kazanç indirgemesi (gain reduction), tüp/transformatör buffer amplifikatör, VCA ve RMS detektör devrelerinin tam modellenmesi sayesinde- ayrıca sektörün önde gelen mühendisleri tarafından ince ayarları yapılmıştır ve ideal sesi yaratmayı hiç olmadığı kadar kolay kılan basit bir arayüzde dikkatli şekilde seçilmiş parametreler içerir.

[Master Strip]
- Makara Avantajı -
Master Strip hem analog devreyi hem de açık makaralı kaset çalarların sesini şekillendiren kaset özelliklerini tekrar yaratmak için VCM teknolojisini kullanır. Tepe seviyelerini düzleme ve tepkiyi toparlama becerileri nedeniyle bir çok pahalı kayıt stüdyosu hala mastering aşamasında kaset sıkıştırma için Studer A80 mk I, A80 mk IV and A820, ve the Ampex ATR100 gibi açık makara kayıt cihazları ve 70’ler ve 80’lerden başka modelleri kullanır. Open Deck dört cihaz tipi model sunar: Swiss '70, Swiss '78, Swiss '85, ve American '70. Hatta daha farklı varyasyonlar için farklı kayıt ve kayıttan çalma(playback) deck’lerini bile birleştirebilirsiniz. Ayrıca sesin "odağını”, distorsiyon, ve doygunluk özelliklerini değiştirebileceğiniz "eski” ve "yeni” kaset tipi, kaset hızı, öngerilim, ve EQ ayarları seçeneğiniz de vardır. Artık Yamaha 01V96i dijital konsolu kullanarak gerçek zamanda en üst kalitede ses-şekillendirme tekniklerinden kolaylıkla yararlanabilirsiniz. 

[Vintage Stomp]
- Şaşkınlık verici Phaser’lar-
Şaşırtıcı derecede gerçek, işte bu. Vintage Stomp size 70’lerin en çok aranan stompbox efektlerine göre tasarlanan birbirinden çok farklı üç phaser verir. Yamaha’nın VCM teknolojisi bu olağanüstü fonksiyonlara eski orijinal ünitelerin o sıcaklığını ve atmosferini verir ve bunu dijital bir ortamın sağladığı kontrol ve işleme esnekliği ile birleştirir. 

[Reverb]
- Miksinizi Hayata Geçirin -
Bu yüksek çözünürlü reverb’ler ilk defa Yamaha’nın SPX 2000 Dijital Çoklu Efektler İşlemcisi ile piyasaya tanıtılan en son model "REV-X” algoritmalarını kullanır. REV-X programları yıllarca süren kararlı araştırma ve geliştirme çalışmalarına dayanan mevcut en zengin yankılamayı (reverb) ve en pürüzsüz sönümlemeyi (decay) sunar. REV-X Hall, REV-X Room, ve REV-X Plate programları daha önce görülmemiş netlik ve daha hassas nüans kontrolü sunan oda büyüklüğü ve sönümleme (decay) zarfları gibi yeni parametreler içerir. REV-X Hall ve REV-X Room programlarının çok açık bir sesi varken REV-X Plate vokaller için ideal olan daha parlak bir tonalite sunar. Tüm modeller kaynağın doğal tınısına müdahale etmeyen yoğun, sıcak bir reverb (yankılanma) sağlar.

 

Güçlü Miksaj Kapasitesi, Çok Yönlülük ve Genişleme Opsiyonu

Kompakt yapısının sizi kandırmasına izin vermeyin – 01V96i’nin boyutlarında bir mikser konsolu için muhteşem bir miksaj kapasitesi vardır ve bu özelliği ona çok yönlülük sağlar ve farklı stüdyo ve ses güçlendirme uygulamaları için uygun hale getirir.

-96kHz’de 40 Giriş/20 Veri Yolu Miks
96kHz’de aynı anda 40 giriş ve 20 veri yolu ile 01V96i, rafa sığacak kadar kompakt bir paket içinde çok büyük bir mikser gücü sağlar. Bir ana stereo veri yolu, sekiz bağımsız miks veri yolu, iki solo veri yolu ve sekiz yardımcı veri yolu ile – toplamda 20 adet - 01V96i neredeyse tüm miksaj gereksinimlerine uyarlanmak üzere çok sayıda sinyal-yönlendirme opsiyonu sağlar.

- Kapsamlı Bağlantı
Orijinal paketinde 01V96i 16 adet analog kanal girişi - 12 tanesi stüdyo kalitesinde kafa amfisi ile beraber – ve dijital ön kısımda 8-kanal optik ADAT, koaksiyel 2-izli giriş ve USB ile 16 giriş sunar. Analog çıkışlar arasında ana stereo çıkış, stereo monitor çıkışlar, bir stereo 2-kanal çıkış, dört OMNI çıkış, 12 kanal TRS bağlantı noktası ve kulaklık çıkışı, koaksiyal 2-kanal çıkış ve dijital çıkış için 8-kanallı optik ADAT bulunur. Daha fazlasına ihtiyacınız olduğunda, Yamaha 01V96i’in genişletme yuvasına yerleştirebilen mini-YGDAI genişletme kartları serisini sunar. Mini-YGDAI kartları klasik analog ses formatlarından standart dijital ses ve özel üçüncü şahıslara ait ağ protokollerine kadar 01V96i’ye çok farklı ses ve ağ formatlarında giriş/çıkış eklemeyi kolaylaştırır.

- En üst Düzeyde Genişleme Becerisi için Kaskat Bağlantısı
Koşullar daha yüksek kapasiteli bir kurulum gerektirdiğinde – özellikle canlı ses güçlendirme uygulamaları için – "01V96i Kaskat Bağlantısı" – art arda bağlanmış iki üniteyi çalıştırmanıza izin vererek 80 kanala kadar miks kapasitesi sağlar. İhtiyacınız olan tüm güç için tek bir basit bağlantı.
 
 

Dijital Avantaj

Dijital teknolojinin yararları fonksiyonellik, maliyet ve alandan tasarruf açısından sayısızdır. Ancak analog tipte mikserlerin fiziksel, sezgisel yönleri de göz ardı edilemez. Konsolu tasarlarken sloganımız şöyleydi: gözlerinizle değil kulaklarınızla miks yapın. İşte bu felsefeyi aklımızda tutarak miksin bilindik analog özelliklerine gölge düşürmeden fark yaratacak dijital özellikleri bize sunan teknolojiden en iyi şekilde yararlandık.

- Hızlı Esnek Patching
Yama yapma (patching) ve kanalları atama analog mikser ile miks yapmanın en çok uğraştırıcı yönlerinden biri olmuştur. 01V96i’nin çok yönlü, kullanımı kolay yama sistemi kullanılarak tüm mevcut girişler, çıkışlar, efektler, kanal girişleri – ve şimdi USB giriş/çıkışı – mikserin kanallarından veya çıkışlarından herhangi birine atanabilir. Örneğin, efekt işlemcilerinden herhangi biri gönderme-tipi bir işlem için yardımcı bir yola atanabilir veya doğrudan gereken herhangi bir giriş kanalına takılabilir. Merkezi kontrol, sistemin konfigürasyonunu her yeniden yapmanız gerektiğinizde kabloları fiziksel açıdan tekrar yamamak için etrafta koşturmanıza artık gerek kalmayacak demektir. Yama ayarları istenildiği zaman anında çağırmak için 01V96i’nin yama kitaplığında saklanabilir.

-Sadece Miksden Fazlasını Yapan Hassas Fader’lar 
Yamaha’nın profesyonel mikserlerinin hepsinde motor fader’ların olmasının bir nedeni vardır. Miks mühendisinin her zaman seviyelerin nerede olduğunu görebilmesi lazımdır ve motorlu fader’lar olmadan, önceden kaydedilmiş bir sahneyi her çağırdığınızda veya harici cihazlardan mikserinizi uzaktan her kontrol ettiğinizde duyacağınız miks konsoldaki fader’ların temsil ettiğinden tamamen farklı olacaktır. Bu da ciddi karışıklığa neden olabilir ve iş akışınızı önemli ölçüde etkileyebilir. Böylesine önemli bir özellik konusunda ödün vererek neden miksajınızı bozma riskine giresiniz? Yamaha'nın 100mm motorlu fader’ları bizim üst kalite dijital mikserleri tasarlamak için yaptığımız o kapsamlı araştırma ve analizlerin nihai sonucudur. Sağladıkları sezgisel, fiziksel kontrol ile bu hassas fader’lar önceden kaydettiğiniz ayarların yalnızca aynı şekilde ses vermesini sağlamakla kalmaz ayrıca onları kaydettiğiniz andaki gibi görünmelerini sağlar. Tüm bunlara ilave olarak, çoklu monitör miksajlar fader fonksiyonundaki gönderilenler aracılığıyla anında ve sezgisel olarak çağrılıp modifiye edilebilir.

-Sezgisel "Seçili Kanal "
"Seçili Kanal” kontrolleri, o anda seçili giriş ve çıkış kanalı için önemli parametrelere doğrudan ulaşıp kontrol edebilmenizi sağlayan analog tarzı düğmeleri olan "pratik” kanal kontrolleridir. Bu Yamaha tasarımı konfigürasyon klasikleşmenin yanı sıra fiili sektör standardı haline gelmiştir ve birçok tecrübeli mühendis için tanıdık bir görüntüdür.

- Katman Değiştirme ve Fader Modu 
Dijital kontrolün en büyük avantajlarından biri fazla bir alan işgal etmeden mikserinize olağanüstü bir güç ve esneklik sağlamasıdır. 01V96i’de 16 kanal fader ve bir stereo master fader bulunur. Kanal fader’lar konsolun LAYER (katman) düğmeleri ile anında giriş kanalları 1-16, 17-32, MASTER (8 AUX ve 8 BUSES) veya REMOTE’u idare etmek üzere dönüştürülebilir. REMOTE katmanında DAW yazılımını kontrol edebilir veya istediğiniz giriş /çıkış kanalları atayabileceğiniz özel fader katmanları yaratabilirsiniz. Fader MODU anahtarları 01V96i fader’larını anında fader veya yardımcı seviye kontrol olacak şekilde değiştirir. Hızlı, hassas motorlu mekanizmalardan güç alan fader’lar ilgili modun ayarlarına geçerek anında tepki verirler. 

- Çok Yönlü Kanal Eşlemesi
Fader’ları "yatay” olarak eşleştirme becerisine ilave olarak, bitişik katmanlardaki ilgili fader’lar "dikey” olarak da eşleşerek kanal fader’lardan her birinin stereo kanal kontrolü için kullanılabilmesini sağlar. Böylelikle çoklu stereo kanalları birbirine bağlı komple bir parametreler listesi ile tek bir katmandan kontrol edilebilir.
 
 

Çok Yönlü Doğdu, Canlı Performans için Ayarlandı
 
 
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 50.096,04 50.096,04
2 25.699,27 51.398,54
3 17.283,13 51.849,40
4 13.024,97 52.099,88
5 10.470,07 52.350,36
6 8.787,68 52.726,08
7 7.585,97 53.101,80
8 6.684,69 53.477,52
9 5.983,69 53.853,24
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 50.096,04 50.096,04
2 25.699,27 51.398,54
3 17.283,13 51.849,40
4 13.024,97 52.099,88
5 10.470,07 52.350,36
6 8.787,68 52.726,08
7 7.585,97 53.101,80
8 6.684,69 53.477,52
9 5.983,69 53.853,24
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 50.096,04 50.096,04
2 25.699,27 51.398,54
3 17.283,13 51.849,40
4 13.024,97 52.099,88
5 10.470,07 52.350,36
6 8.787,68 52.726,08
7 7.585,97 53.101,80
8 6.684,69 53.477,52
9 5.983,69 53.853,24
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 50.096,04 50.096,04
2 25.699,27 51.398,54
3 17.283,13 51.849,40
4 13.024,97 52.099,88
5 10.470,07 52.350,36
6 8.787,68 52.726,08
7 7.585,97 53.101,80
8 6.684,69 53.477,52
9 5.983,69 53.853,24
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 50.096,04 50.096,04
2 25.699,27 51.398,54
3 17.283,13 51.849,40
4 13.024,97 52.099,88
5 10.470,07 52.350,36
6 8.787,68 52.726,08
7 7.585,97 53.101,80
8 6.684,69 53.477,52
9 5.983,69 53.853,24
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 50.096,04 50.096,04
2 25.699,27 51.398,54
3 17.283,13 51.849,40
4 13.024,97 52.099,88
5 10.470,07 52.350,36
6 8.787,68 52.726,08
7 7.585,97 53.101,80
8 6.684,69 53.477,52
9 5.983,69 53.853,24
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 50.096,04 50.096,04
2 25.699,27 51.398,54
3 17.283,13 51.849,40
4 13.024,97 52.099,88
5 10.470,07 52.350,36
6 8.787,68 52.726,08
7 7.585,97 53.101,80
8 6.684,69 53.477,52
9 5.983,69 53.853,24

Bu ürünü denediniz mi? Yorum ekleyin

Güvenlik Kodu

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Benzer Ürünler
  • 3000 TL VE ÜZERİ -ÜCRETSİZ KARGO
  • 15 GÜN İÇİNDE - ÜCRETSİZ İADE
  • GÜVENLİ - ONLINE ALIŞVERİŞ

© 2020 SOUNDİZAYN. Tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Whatsapp Destek