SOUNDİZAYN Profesyonel
SOUNDİZAYN Profesyonel
  • Yeni
YAMAHA
YAMAHA

Yamaha MGP16X 16 Kanal Deck Mikser

157014

Yamaha MGP16X 16 Kanal Deck Mikser

17.739,29

TÜKENDİ
Favorilere Ekle
  • Fırsat
Yamaha MGP16X 
 
Yamaha’nın ilk profesyonel analog mikseri olanPM200’ün 1972 yılında satışa sunulmasından bu yana 40 yıl geçti. Bu yıl ayrıca bizim ilk dijital mikserimiz olan DMP7’nin ilk olarak piyasa sunulmasının 25. yıldönümüne de denk geliyor. İşte bu özel anda kompakt profesyonel mikserler için yeni bir paradigmayı temsil eden devrim yaratacak yeni bir ürün; MGP Serisini sunuyor olmamız sadece tesadüf değildir.

Uzun yıllardır yenilikçi, birinci sınıf analog cihazlar yaratırken elde ettiğimiz tecrübelerden faydalanarak ilk olarak üst sınıf kayıt cihazlarında profesyonel kullanım için yeni ve farklı A Sınıfı mikrofon pre-amfileri geliştirdik. Ters bir Darlington devre tasarımı kullanan yeni iyileştirilmiş D-PRE mikrofon pre-amfilerimiz MGP Serisine sınıfındaki tüm diğer mikserler karşısında önemli bir avantaj sağlayan dolgun, zengin ve pürüzsüz bir ton sağlar. Yamaha’nın kendi geliştirdiği X-pressive EQ ile çok beğenilen klasik EQ modüllerinin kapsamlı ses şekillendirme becerilerinin arkasındaki gizemli sırrı ortaya çıkartarak en üst düzey analog gerçekliği yakalamayı başardık.

MGP’nin kompakt konfigürasyonun merkezinde analog mikserde dijital teknolojinin kullanılmasını yönelik yeni bir yaklaşım benimsedik; yüksek çözünürlüklü efektler , iPod/iPhone bağlanabilme özelliği ve yeni Stereo Hibrit Kanalın üstün fonksiyonelliğini birinci sınıf analog sesin sıcaklığına ve müzikalitesine eklenmesi. MGP Serisi Yamaha’nın profesyonel ses sistemlerindeki olağanüstü başarılarının kalbi ve ruhu olan teknolojileri bir araya getirerek kurulan en iyi dengeyi temsil etmektedir.
 

 Analogun Evrimi
 

Konu ses mühendisliği ve sesin güçlendirilmesi olduğunda sonuç hiçbir şeyin analog sesin sıcaklığını ve müzikalitesini geçemeyeceğidir. En gelişmiş dijital teknolojileri birinci sınıf profesyonel analog ekipmanlarımızın gelişim süreçlerine dahil eden MGP kompakt profesyonel mikserlerin evrimindeki gelecek adımdır.
 

 D-PRE

Pre-amfi sesin başladığı yerdir ve genel miksinizin karakterini ve kalitesini nihai olarak belirler. Bu kritik ilk aşamanın önemi mümkün olan en dolgun ve sıcak sesli pre-amfileri geliştirme konusunda bize ilham verdi – bizim yeni iyileştirilmiş D-PRE mic pre-amfilerimiz. İlk başta Yamaha’nın üst sınıf kayıt cihazlarıyla beraber kullanılması düşünülen bu stüdyo modelinde, farklı A Sınıfı mikrofon pre-amfileri daha düşük empadans ile daha fazla güç iletmek üzere çok katmanlı bir konfigürasyonda çoklu devre elemanları içeren ters Darlington devre tasarımı kullanılmıştır. Bu da orijinal sinyalinizin tüm karakteri, derinliği ve hissi dolgun, doğal bas ve pürüzsüz, yükselen tizlerle iletilecektir. En sevdiğiniz mikrofonu ya da güvendiğiniz bir enstrümanı müzikal ifadenizin tüm aralığını duymanın yanında hissedebildiğiniz bir ses ile yakalayarak yeniden keşfedin. Her kanal için 48V fantom güç ve bugün kompakt mikserde benzersiz olan bir ses ile bu stüdyo modeli, farklı A sınıfı mikrofon pre-amfileri, MGP’yi diğerlerinden ayırıp net olarak kendine has bir sınıf belirlemektedir.
 

 X-pressive EQ

Herkes eski, klasik EQ seslerinin harika olduğunu bilir – ama herkes neden böyle olduğunu bilmez. Üst sınıf profesyonel dijital mikserlerimizde kullanılan yenilikçi VCM (Virtual Circuit Modeling) efektlerinin geliştirilmesiyle, klasik eski EQ’ların sıcaklığını ve müzikalitesini yeniden üretmeye gittikçe daha fazla odaklanmaya başladık. Geçmişteki en beğenilen EQ modüllerinin bazılarının orijinal devresini hassas şekilde modellememiz yoluyla bu ünitelere özel – ve sonuçta gerçek ‘vintage’ orijinalliğini ortaya çıkarmak için mutlaka gerektiği görülecek - frekans eğrilerinin karakteristik "X-şeklini” keşfettik. Miksinize ince ayar yapmaya yönelik bir yol olmanın ötesinde yüksek ve düşük frekansların çok dik meyli ve hassas tepkisi X-pressive EQ’yu EQ’nun ses güçlendirmesinde oynadığı rolü yeniden tanımlayan güçlü bir ses şekillendirici alet yapmaktadır. Ses paletinizin her yönüne komple kontrol sağlayan X-pressive EQ ile ses mühendisinin genel sound’a katkısı hiç bu kadar önemli olmamıştı.
 

 1-Düğmeli Kompresörler
 

Orijinal olarak bir Yamaha inovasyonu olan 1-düğmeli kompresyon haklı olarak artık gittikçe artan sayıda kompakt miksere eklenen popüler bir özellik olmuştur. Bu akıllı kompresörler tek bir kumandanın dokunuşu ile – ve kompleks harici cihazları kurup konfigürasyonlarını yapmaya gerek kalmadan - çeşitli giriş kaynağına optimal olarak ayarlanmış kompresyon ekler. MGP’de yenilenen ve her bir kanalda kompresyonun devreye girdiği anı görsel olarak izleyebilmenizi sağlayan LED göstergeleri olan 1-düğmeli kompresörler bulunur.
 

 Metal Şasi

Dayanıklılık MGP’de sorun değildir. Sağlam, darbelere karşı dirençli, toz boya kaplı çelik şasi ile MGP yolların getirdiği zorluklar için çoktan hazırdır. Şasinin şık tasarımı optimum konveksiyon soğutma için şekillendirilmiştir ve bu da içindeki parçaların ömrünü daha da uzatırken cihazın iç tasarımı gürültünün ciddi şekilde azaltılması için güç kaynağını analog devreden ayırır. Şasinin yüzeyinin üzerindeki düğme kontrolü yerleştirmesi düğmelere gelebilecek bir basınç ya da darbenin devre kartı ya da potansiyometre değil şasi tarafından emilmesini sağlar.
 

 Entegre Rack Kulakları
 

Entegre rack kulakları ile MGP hem sabit hem de taşınabilir uygulamaların taleplerini karşılayarak konsolunuz için güvenli, sağlam bir koruma sağlar. Son derece dayanıklı olan şık ve çekici tasarımı
zaman ve çaba harcamadan sorunsuz kurulum ile size hemen rack’e montaj ya da masa üstü konfigürasyonu opsiyonu sağlar.
 

 Dahili Üniversal Güç Kaynağı
 

Son derece etkin dahili üniversal güç kaynağı sayesinde 100V-240V arasında elektrik tedariki olan her bölgede güvenle fişe takabilirsiniz. Farklı voltajları kullanabilen tasarımı ile, MGP yükselip alçalan elektrik akımı nedeniyle potansiyel olarak zarar verici ortamlarda endişelenmeden çalıştırmayı garanti eder. Dahili bir güç kaynağı ayrıca sabit kurulumlarda büyük bir adaptöre ya da ilave bağlantılara gerek kalmadan konsolun rack’e takılmasını basitleştirir.
 

 Dijitalde bir Devrim

MGP, mikserde dijital teknolojilerin kullanımına yönelik, DSP fonksiyonlarının basit, analog stili kontrolünü sağlayan sofistike yeni bir yaklaşımın gerçekleşmesidir. Analog cihazların en zorlayıcı özelliklerinden biri operatörü konsolla birleştiren direkt, müdahale gerektiren, sezgisel kullanımdır. Çok sayıda fonksiyonu basit ve tanıdık bir dokunuşla sunmak için MGP bu hissi tasarımın her noktasında istikrarlı şekilde korumaya çalıştı.
 

 Hibrit Kanal

Profesyonellerle 40 yıldır çalışma deneyimi Yamaha’nın dijital çağda ses güçlendirmesi konusuna farklı bir yaklaşım yolu sunmasına yol açtı: Stereo Hibrit Kanal. MGP Serisi mikserlerin Analog tarz düğmelerin ve enkoderlerinin altında sofistike bir dijital kontrol sistemi bulunmaktadır – klasik analog hissini sadece dijital teknolojinin sunabileceği fonksiyonellikle birleştiren bir füzyon - . MGP Serisi hem sabit hem de canlı ses uygulamalarının demirbaşı olan üç önemli özelliği sağlamak için güçlü, Yamaha’nın kendi tasarımı DSP kullanır. Komple MGP Serisi tasarımında bulunabilen analog basitlik temasına uygun şekilde bu üç fonksiyondan her birine tek bir düğmeye dokunmakla kolaylıkla erişilebilir. Tercihinize bağlı olarak ses kaynağının "ducker” azaltmasını bile ayarlayabilirsiniz. Nüanslı ses kontrolü ve yüksek performanslı cihaz içi A/D ve D/A dönüştürücüler için ‘mid-sweep’, üç bant bir EQ bulunan Stereo Hibrit Kanal üstün sese sahip benzersiz fonksiyonellik sunar.
 

 Çiftli Dijital Efektler
 

MGP Serisi mikserleri basit sezgisel bir kontrol ile sound’unuzun en üst noktada iyileştirilmesi için iki ayrı stüdyo-kalitesinde efekt işlemcisi sunar. Yamaha’nın üst sınıf REV-X reverb’i üç adet çok müzikal ve doğal yüksek çözünürlüklü reverb efekti sunar: Hall, Room ve Plate – bu, Yamaha analog mikserler için bir ilktir. Daha fazla ses şekillendirme olanağı için Yamaha’nın ünlü SPX dijital çoklu-efekt işlemcisi düzenlenebilen parametrelere sahip 16 gelişmiş dijital efekt seçeneği sunar. Her iki işlemcinin de aynı anda kullanılması sound’unuzu renklendirmek için size geniş bir araç seçeneği sunar.
 

 iPod/iPhone Cihazlarına Dijital Bağlanabilme Özelliği
 

Apple cihazlarınızı MGP Ses Deneyiminize Entegre Edin
i-Cihazlarla uyumluluğa yönelik artan talebe cevap olarak iPod/iPhone’un MGP ile entegrasyonu sadece basit çalma fonksiyonundan çok daha fazlasını sunar. Tek, basit bir bağlantı ile Apple cihazınız esnek bir kumanda cihazına dönüşerek MGP konsolunuzu daha detaylı şekilde kontrol edebilmenizi sağlar.
 

 MGP Editör

MGP Editör iPod/iPhone cihazınız aracılığıyla konsolunuzun DSP ayarlarıyla ilgili ilave kontrol sunan ücretsiz bir yazılım uygulamasıdır. Sade ve sezgisel bir grafik gösterge ile MGP Editör REV-X ve SPX efekt parametrelerinizin – ayrıca Hibrit Kanalın Öncelik Özellikli Ducker, Eşitleyici ve iPod/iPhone müzik çalma ayarlarının da - ilave ve detaylı kontrolünü sağlar.
 

 Yüksek Kaliteli Dijital Müzik Çalma
 

MGP Serisi mikserler tek bir bağlantı ile kesintisiz çalma için iPod ya da iPhone cihazını bağlamak ya da şarj etmek üzere bir yerleşik USB port bulunur. Doğrudan dijital bağlantı normal bir analog girdinin sağlayabileceğinden çok daha yüksek seviyede kalite ile beraber detay ve netlik sunar.
 

 USB Kayıt ve Çalma
 
 

TEKNİK ÖZELLİKLER
• Stüdyo kalitesinde birinci sınıf "D-PRE” Mikrofon Preamp ve ters Darlington Devresi
• Yamaha’nın VCM teknolojisi bazlı Musical X-pressive EQ
• Porfesyonel 1-düğmeli LED göstergeli kompresör
• Dual Dijital Efekt İşlemcisi: Gelişmiş REV-X ve Klasik SPX
• Stereo Hibrid Kanal tescilli ve güçlü DPS’den faydalanır
• iPod/iPhone dijital bağlantı olanağı
• iPod/iPhone üzerinden MGP editörü ile detaylı kontrol imkanı
• Sağlam, çarpmaya dayanıklı metal şasi
• Rack’e monte için entegre Rack kulakları
• 10 Mikrofon girişi - kanal başına 48V Phantom gücü ve HPF
• Ek 2TR girişleri Analog veya iPod/iPhone çıkışlarını kabul eder.
• 16 Line girişi (8 mono ve 4 stereo)
• 4 GRUP Bus + ST Bus
• 2 AUX gönderimi + 2 FX gönderimi

 Miks Kabiliyeti
Miks Kanalları: 16 Line Girişi (8 mono ve 4 stereo)
Grup: 4 GROUP Bus + ST Bus
Aux: 2 AUX Gönderimi + 2 FX Gönderimi
Giriş kanal fonksiyonları: Kompresör CH1-8,HPF(100Hz 12dB/oct), CH EQ(MONO) ±15dB(Maks.):High 8kHz shelving/ Mid 250Hz-5kHz pik (CH1-8,13-16)/ Low 125Hz shelving, CH EQ(STEREO) ±15dB(Maks.):High 8kHz shelving/ Mid 2.5kHz pik (CH9-12)/ Low 125Hz shelving
On-board işlemci: FX1:REV-X(8 PROGRAM, PARAMETRE kontrolü), FX2:SPX (16 PROGRAM, PARAMETRE kontrolü)
 
I/O
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 17.739,29 17.739,29
2 9.100,26 18.200,51
3 6.120,06 18.360,17
4 4.612,22 18.448,86
5 3.707,51 18.537,56
6 3.111,77 18.670,60
7 2.686,24 18.803,65
8 2.367,09 18.936,69
9 2.118,86 19.069,74
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 17.739,29 17.739,29
2 9.100,26 18.200,51
3 6.120,06 18.360,17
4 4.612,22 18.448,86
5 3.707,51 18.537,56
6 3.111,77 18.670,60
7 2.686,24 18.803,65
8 2.367,09 18.936,69
9 2.118,86 19.069,74
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 17.739,29 17.739,29
2 9.100,26 18.200,51
3 6.120,06 18.360,17
4 4.612,22 18.448,86
5 3.707,51 18.537,56
6 3.111,77 18.670,60
7 2.686,24 18.803,65
8 2.367,09 18.936,69
9 2.118,86 19.069,74
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 17.739,29 17.739,29
2 9.100,26 18.200,51
3 6.120,06 18.360,17
4 4.612,22 18.448,86
5 3.707,51 18.537,56
6 3.111,77 18.670,60
7 2.686,24 18.803,65
8 2.367,09 18.936,69
9 2.118,86 19.069,74
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 17.739,29 17.739,29
2 9.100,26 18.200,51
3 6.120,06 18.360,17
4 4.612,22 18.448,86
5 3.707,51 18.537,56
6 3.111,77 18.670,60
7 2.686,24 18.803,65
8 2.367,09 18.936,69
9 2.118,86 19.069,74
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 17.739,29 17.739,29
2 9.100,26 18.200,51
3 6.120,06 18.360,17
4 4.612,22 18.448,86
5 3.707,51 18.537,56
6 3.111,77 18.670,60
7 2.686,24 18.803,65
8 2.367,09 18.936,69
9 2.118,86 19.069,74
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 17.739,29 17.739,29
2 9.100,26 18.200,51
3 6.120,06 18.360,17
4 4.612,22 18.448,86
5 3.707,51 18.537,56
6 3.111,77 18.670,60
7 2.686,24 18.803,65
8 2.367,09 18.936,69
9 2.118,86 19.069,74

Bu ürünü denediniz mi? Yorum ekleyin

Güvenlik Kodu

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Benzer Ürünler
  • 3000 TL VE ÜZERİ -ÜCRETSİZ KARGO
  • 15 GÜN İÇİNDE - ÜCRETSİZ İADE
  • GÜVENLİ - ONLINE ALIŞVERİŞ

© 2020 SOUNDİZAYN. Tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Whatsapp Destek